O DoctorAnts
Artykuły
Biblioteka
Metodologia i warsztat
Stypendia i granty
Dydaktyka
Wydarzenia i projekty:
Zapraszamy studentów, doktorantów i osoby zainteresowane do udziału w trzymiesięcznych warsztatach UCZĄCYCH JAK PROJEKTOWAĆ korzystając z metodyki design thinking. Warsztaty będą prowadzone przez doktorantów, metodyków i ekspertów
strona www Design Thinking Week w Gdańsku
Miejsce i czas spotkania:
MODELARNIA Wydziału Architektury PG
Design thinking to metodyka projektowania innowacji ukierunkowana na poznanie potrzeb i oczekiwań odbiorcy oraz szybkie prototypowanie generowanych pomysłów i testowanie ich z użytkownikami. Metodyka design thinking szeroko stosowana jest w firmach takich jak: Philips, IDEO, Apple, Shimano, GE, etc. Z powodzeniem wykorzystywana jest także przez instytucje publiczne m. in. w Wielkiej Brytanii i w krajach skandynawskich, np. do przeprojektowania usług komunikacji miejskiej czy służby zdrowia.
Chcesz wiedzieć więcej?
Design Thinking na PG jest kontynuacją ogólnopolskiego festiwalu Design Thinking Week 2014 zainicjowanego przez Stowarzyszenie Top 500 Innovators. Współorganizatorem festiwalu jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, partnerem Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Stanford University oraz Ambasada USA.
Trzymiesięczne warsztaty, stanowiące część Design Thinking na PG, będą natomiast okazją do poznania metodyki i wypróbowania własnych sił w projektowaniu zmian wokół nas. Ich hasłem przewodnim będzie design thinking dla społeczności lokalnych. Planujemy, by tegoroczny cykl trwający od października 2014 do stycznia 2015 roku odbywał się w ramach ogłoszonego przez ONZ, a administrowanego m.in. przez UNESCO, Międzynarodowego Roku Światła 2015. W praktyce idee te znajdą zastosowanie w poszukiwaniu tematów problemowych, w których odbiorcą ostatecznym będzie społeczeństwo lokalne (np. mieszkańcy miasta, wspólnoty mieszkaniowe, lokalne organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, studenci), natomiast szeroko rozumiane światło (jako nauka i w potocznym rozumieniu) posłuży jako sposób rozwiązywania zidentyfikowanych problemów.
Jeśli czujesz, że warto zmieniać świat i chcesz dzielić się swoimi talentami robiąc coś dla innych…. Jeśli motywuje Cię wdrożenie efektów Twojej pracy i chcesz nauczyć się nowej metodyki myślenia i działania projektowego…. Podejmij wyzwanie i przepracuj 3 miesiące w projekcie realizowanym zgodnie z podejściem design thinking. Zapraszamy!
Warsztaty są bezpłatne, trzeba tylko przynieść materiały, z których można przygotować makietę / prototyp projektu, np. kolorowe kartki papieru, tekturę, nożyki, klej i wszystko, co tylko przyjdzie do głowy jako przydatne do wykonania zadania. Mile widziane laptopy.
połowa listopada 2014 - wszystkie warsztaty odbywają się równolegle w dniu i godzinie ustalonym indywidualnie przez każdą z grup
Grupa składająca się z młodych pracowników naukowych, doktorantów, studentów, działaczy społecznych i młodych przedsiębiorców powstała ze względu na potrzebę zdobywania umiejętności efektywnego i kreatywnego projektowania w środowisku interdyscyplinarnym: zarówno pod kątem dydaktycznym ukierunkowanym na studentów, jak i przyszłej pracy zawodowej absolwentów uczelni technicznej. Formuła design thinking okazała się na tyle atrakcyjna i wszechstronna, że zainteresowała i zjednoczyła osoby reprezentujące tak różne dziedziny i z różnym doświadczeniem.